Bir kase vitamin alır mıydınız?

“Mevsim geçişlerinde sürekli hasta oldum, olacağım” diyenlerden misiniz? İşte bağışıklık sistemini kuvvetlendiren, içinizi ısıtan, barındırdığı vitaminlerle sizi diri tutacak bir çorba tarifiyle karşınızdayız.

Hazırsanız kağıtları kalemleri çıkaralım.

Malzemeler

– 2 adet kabak

– 1 adet havuç

– 2 tatlı kaşığı zerdeçal

– Yarım limon

– 1 tatlı kaşığı büyüklüğünde taze zencefil

– Tuz / karabiber

Hazırlanışı

Geniş bir tencerede havucu, taze zencefili ardından limon, kabakları haşlayın. Zerdeçal, tuz ve karabiberi ekleyip robottan geçirebilirsiniz. Oldukça pratik ve hızlı hazır olan bu çorba içindeki her malzemeyle vücudunuza direnç veriyor.

Kabak: Özellikle C ve B vitaminleri açısından oldukça zengin. Güçlü bir antioksidan ve vücudu toksinlerden arındırmaya yardımcı. Ayrıca gerçek bir bağırsak dostu.

Havuç: Yararları saymakla bitmez. Bağışıklık sistemini güçlendirmeye yardımcı A vitamini kaynağı, serbest radikallerle mücadele, toksinleri vücuttan arındırma ve karaciğer için faydaları havucu sonbaharda sevmemiz için yeterli.

Zerdeçal: İçerdiği kurkumin ile hem bağışıklık sistemini koruyor hem de iltihap giderici özelliğiyle gerçek bir savaşçı.

Zencefil: Bağışıklık sistemini kuvvetlendirir. Enfeksiyonlara karşı savaşır ve bağışıklık sistemini güçlendirir. Ayrıca üst solunum yollarınızı rahatlatıyor ve öksürüklerin geçmesine destek oluyor.

Limon: Güçlü bir antioksidan ve C vitamin kaynağı. Vücudun enerji seviyesini artırmada ve bağışıklık sisteminizi güçlendirmeye yardımcı.

(Bu yazı 16.10.2019 tarihinde lofficiel.com.tr’de yayınlanmıştır.)

CategoriesGenel

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir