Ben severim. Sordum ama galiba %99’un cevabı da evet olduğunu bilir gibiyim.

Çikolata severim ama artık seçiciyim. Deneye deneye market çikolatalarından bir adım uzaklaşmaya, nasıl ki kahve kültüründe nitelikle çekirdeklere yöneliyorsak çikolatada da daha premium hatta bulabilirsem bean to bar’a doğru ilerliyorum. Bir parça olsun ama tam olsun. Gerçek olsun. İçinde yabancı maddesi, koruyucusu, aşırı doz şekeri bulunmasın. Zaten bitter’ciyim ben. İyisini yedikçe elim gitmiyor diğerlerine. Eskiden koca bir bar bitrirdim şimdi şaşırıyorum.

Çikolata yavaş yavaş ağızda eritilince daha da iyi kendini gösteriyor. Öyle yüzünüz buruşup, sahte tatlar alıyorsanız bir içeriğini okumakta fayda var.

Bu furyanın içinde bazen kendimi şöyle buluyorum. Bir an canım çok çikolata çekiyor ve sağımda market solumda çikolata mağazası. Eskiden dümdüz markete devam ederken şimdi mağazaya dönüyorum. Godiva mesela en sevdiğim çikolata mağazalarından biri. Bir hurmalı, bir çilekli ya da kuruyemişlere banılmış bitter çikolata zaten bana yeter! Hem tatlı krizimi bastırıyor hem de mutluluk veriyor. Valla var ilgisi, zaten hormonel de kanıtlanmış. Çikolata içindeki feniletilamin ile sinir sistemini uyarıyor, afrodizyak bir etki yapıyor ve beyindeki serotonin seviyesini yükseltiyor ve kendimizi daha iyi hissetmemizi sağlıyor.

O zaman afiyet olsun, sevmeye devam edelim.

CategoriesGenel

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir