Güzel kahve, güzel sohbet, güzel tatlı üçlüsünün de bulunabileceği güzel yer: Mia Datça

Datça’ya gitme amacım tam da tatil değildi, Coffee Department olarak kahve verdiğimiz yeni açılacak olan bir kafeye eğitime gidiyorduk. O kadar. Fazla beklentim olmadan soluğu Mia’da aldık. 2 gün boyunca tüm ekiple öyle güzel dost olduk ki, anlatmadan geçemeyeceğim. Tatlı mı tatlı, enerjisi güzel mi güzel bir yer burası. Kurucusu Özgü de zaten dünya tatlısı, enerjisini hoop diye mekanına yansıtmış -üstelik daha açılmadan. Hani bazı yerlere girersin ve dersin ya “burası olacak” işte öyle yerlerden. Olacak burası! Emek, sevgi, şefkat, özen, kalite hepsi içeriye daha ilk günden girmiş bile. Özgü’yü “merhabaanneolmak” adlı Instagram hesabından biliyordum ama yüz yüze tanışmak, sohbet etmek, birlikte vakit geçirmek bambaşka.

Açılışını kaçırmış olmama rağmen neyse ki önden cookie’sini, brownie’sini denedim. Gözüm ekşi maya simitleri ve kendi bahçelerinden topladıkları sebze meyveli tabaklarda. Hoş, o bahçeye ben de gittim, üzümden tutun biberlere hepsini topladım, yedim ama olsun. Şu ışınlanma işini çözeydik arada bir Datça’ya gider gelirdik.

Kahveleri desem zaten yabancı değil. Her biri bebeklerim. Olur da giderseniz benim için bir tatlı yersiniz değil mi? Özgü ve Selin ile bol bol sohbet edin, bir de görürseniz Mavi’ye benden selam söyleyin!

CategoriesGenel

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir