Hafta sonu doğru kahvaltıya

Bu haftanın haberi şüphesiz restoranların yarı kapasitede olsa yeniden açılması oldu. Haliyle aslında hiç aklımda yokken çıkageldi bu bülten konusu. Uzun zamandır evde kahvaltı eden okuyuculara ilham olur umarım. 

Bize verilen saatlere uyum sağlamak adına İstanbul’da nefis kahvaltı edebileceğiniz, hatta ille de çok erken saatte gitmeden keyifle brunch yapabileceğiniz birkaç yerden bahsetmek istiyorum bu bültende. 

Açık alanı mutlu edecek Yeniköy Emek ile başlamak istiyorum; denize ellerinizi sokacak yeri bulursak ne ala. Menemen, peynir, zeytin, bal, kaymak, sucuk bol da taze ekmekle açılışı yaparız. Yer yoksa hemen karşısında bulunan Yeniköy Kahvesi de olur. Bir muhlama benim için yerseniz sevinirim. Malum henüz seyahate gitmek için erken, Karadeniz belki seninle yazın görüşürüz. Çok uzağa gitmeden farklı lezzetler için ise MSA’nın Restoranı kahvaltısı da- özellikle poşe yumurta, fırın patates, füme kaburga, sote ıspanak, burrata ve otlu çeri domatesli MSA Kahvaltı Tabağı daha şimdiden hayallerimi süslüyor. 

MSA’nın Restoranı

Kruvasan bana yeter diyenlere Origami ve Brekkie’de deneyip seve seve tükettiğim kruvasanlar mecvut. Origami’de limon kremalı, Brekkie’nin ise avokadolu, füme etli, kuşkonmazlı ya da sade Egg Boat’ları artık leziz klasiklerden. 

Şöyle masaya bol seçenek gelsin ama çok da klasik olmasın derseniz Kadıköy Naan Bakeshop nefis yumurta seçenekleri aklımdan çıkmıyor, Kadıköy Pattis’in içi dopdolu sando’ları – sandviç- , Akatlar Minval’in rozbifli, soğan marmelatlı tostu yok mu onun da her lezzeti başka! Bu heyecanla durmak zor: Yumma Moda’nın Antep’ten bolca lezzet bulacağınız kahvaltısı mı dersiniz, olmadı ülkemizin farklı bölgelerinden kahvaltı sunan yine Moda’da bulunan Naga Putrika’ya çeviririz yönü. 

Son olarak nostalji severlere ise Beyoğlu Lades Menemen ve Kumkapı’da Boris’in Yeri önereceğim iki adres. Vezneciler’de Tarihi Çinili Fırınsa börek yemek de üzerine cila olur derler ya işte ondan. Çok uzağa gitmeden Balat’ta bir kahve yanına da badem unlu brownie Coffee Department’tan oldu mu iş tamam. Rota yeniden oluşturuldu. Yeter ki oturup arkamıza yaslanalım. 

Neresi olursa olsun! Benim tek diyeceğim şey dışarıda yemeyi ÇOK ÖZLEDİM.

Afiyet olsun! 

CategoriesGenel

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir