Kadın Üreticiden Tüketiciye

Anadolu Kültür Sanat Kalkınma ve Yardımlaşma Derneği tarafından kurulan Açık Pazar Hareketi, pandemi döneminde yasaklar ve pazar alışverişlerinin düşmesi dolayısıyla ürünlerini pazarlama imkanı gittikçe daralan kadın üreticileri “kadinureticiden.com” web sitesi üzerinden, komisyonsuz olarak tüketici ile buluşturuyor.

Anadolu Kültür Sanat Kalkınma ve Yardımlaşma Derneği’nin pandemi döneminde gerek yasaklar nedeniyle kapanan pazarlar ve gerekse pazar alışverişlerinin düşmesi dolayısıyla ürünlerini pazarlama imkanları gittikçe daralan kadın üreticilerin, yılın 365 günü ürünlerini satabilmeleri amacıyla başlattığı bir dayanışma hareketi. Açık Pazar Hareketi, üretici kadıları ve tüketicileri kar amacı gütmeyen bir e -ticaret sitesi olan kadinureticiden.com üzerinden buluşturuyor.  Yapılan alışverişlerden komisyon ve kargo ücreti talep edilmiyor. Üye üreticilerden ise herhangi bir aidat ücreti alınmıyor.

Aslında tüketicilerle küçük ölçekli kadın üreticileri aracısız olarak buluşturuluyor ki bu ÇOK ÖNEMLİ!

Turşu, erişteler, salçalardan fermante ürünler bakliyatlara uzanan geniş bir seçki ile hem kadın emeğine destek hem de temiz, güvenilir gıdaya ulaşım tam anlamıyla tek tık uzağımızda.

CategoriesGenel

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir