Yazın pratik tarifi: Soğuk Domates Dolma

Yazları, hele şu sıcaklarda bazen insanın mutfaktan kaçası geliyor. Yemek yapmak bence gerçek bir terapi ama 30 derece havada fırını açmak, tencerede sıcak sıcak yemekler pişirmek… Anladınız işte! Tam da bu yüzden benimle aynı duyguları hisseden arkadaşları düşünerek balkonda, bahçede, terasta, çok kalabalık olmayan bir plajda bile keyifle hazırlayabileceğiniz bir tarif düşündüm.

Hem pratik olsun, hem besleyici olsun, hem fresh olsun, hem de yaratıcı olsun. Karşınızda tonlu, turşulu, mısırlı domates dolması! Ne pişirme ne bekleme, bu domates dolmaları 10 dakikada midede. Hazırsanız tarifi paylaşıyorum:


6 adet salkım domatesi tepesinden kesip içlerini oydum ve menemene kullanmak üzere ayırdım. Geniş bir kapta 4 çorba kaşığı mayonez ile yarım limon suyunu karıştırdım. İçine Superfresh ürünlerinden 4 kutu ton balığı ve 1 kutu mısır ekledim. Ardından 3-4 dal taze soğan, 5 turşu, 1 tutam dereotu doğrayıp içine kattım. Karıştırdım, karıştırdım ve harcım hazır! Bir tatlı kaşığı yardımıyla domateslerimi doldurdum ve dereotuyla süsledim. İşlem tamam, hikayenin sonunu biliyorsunuz.

CategoriesTarif

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir